Oświadczenie WHO dotyczące COVID-19

Według raportu z dnia 7.03.2020 r., liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 na świecie przekroczyła 100 000 osób. To poważna liczba podkreśla Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i przypomina, że rozprzestrzenianie się koronawirusa może zostać znacznie spowolnione, a nawet zatrzymane poprzez wdrożenie specjalnych działań mających na celu jego powstrzymanie i kontrolę.

Chiny oraz inne kraje pokazują, że rozprzestrzenianie się wirusa może zostać spowolnione, a jego wpływ zmniejszony poprzez zastosowanie działań, takich jak identyfikacja osób chorych, zapewnienie im opieki, monitorowanie kontaktów między poszczególnymi osobami podejrzanymi o chorobę, właściwe przygotowanie szpitali i klinik do radzenia sobie z gwałtownym wzrostem liczby pacjentów oraz szkolenie pracowników służby zdrowia.

WHO wzywa wszystkie kraje do kontynuowania wysiłków, które okazały się skuteczne w ograniczaniu liczby przypadków i spowalnianiu rozprzestrzeniania się wirusa.

Wszelkie działania zmierzające do powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa i spowolnienia jego rozprzestrzeniania, ratują życie. Działania te dają systemom opieki zdrowotnej i całemu społeczeństwu dużo czasu na przygotowanie do epidemii, a badaczom więcej czasu na określenie skutecznych metod leczenia i opracowanie szczepionek.

Pozwolenie na niekontrolowane rozprzestrzenianie się koronawirusa nie powinno mieć miejsca w żadnym kraju, ponieważ zaszkodzić to może nie tylko obywatelom danego kraju, ale również innym państwom.

Musimy przy każdej okazji powstrzymać, opanować, opóźnić i ograniczyć wpływ koronawirusa na nasze życie i zdrowie. Każdy człowiek ma możliwość przyczynienia się do ochrony siebie, ochrony innych, czy to w domu, w społeczności, w systemie opieki zdrowotnej, w miejscu pracy, czy też podczas korzystania ze środków transportu.

Liderzy na wszystkich szczeblach i we wszystkich sferach życia muszą działać na rzecz realizacji tego zobowiązania w całym społeczeństwie.

WHO będzie nadal współpracować ze wszystkimi krajami, naszymi partnerami i sieciami ekspertów w celu koordynowania międzynarodowych działań, opracowywania wytycznych, dystrybucji materiałów, dzielenia się wiedzą i dostarczania ludziom informacji, których potrzebują, aby chronić siebie i innych.

Źródło:

https://www.who.int/news-room/detail/07-03-2020-who-statement-on-cases-of-covid-19-surpassing-100-000

Tłumaczenie:  mgr farm. Ewa Zygadło-Kozaczuk

Centrum Informacji o Leku: http://leki-informacje.pl

Podobał Ci się artykuł?

Polecane

Czy szparagi są zdrowe?

Szparagi są cenione za ich smak i wartości odżywcze. Posiadają wiele substancji biologicznie czynnych, które mają pozytywny wpływ na zdrowie, takich jak polifenole i flawonoidy. Te zdrowe warzywa o niskiej kaloryczności. Są bogate w witaminy A, C, E, K oraz potas, magnez i żelazo. Dodatkowo, zawierają błonnik, który wspiera trawienie. Wprowadzenie szparagów do diety może poprawić zdrowie. Ich wartości odżywcze czynią je cennym elementem różnorodnej diety. Szparagi – charakterystyka i pochodzenie Szparagi są cenione od wieków za smak i zdrowotne właściwości. Ich jadalna część to młode pędy. Można je podać jako dodatek

Sucha skóra – jak sobie z nią radzić?

Sucha skóra to powszechny problem, który może wynikać z różnych czynników, takich jak genetyka, środowisko oraz styl życia. Właściwą pielęgnacją jesteśmy w stanie poprawić nawilżenie i natłuszczenie skóry i pomóc temu największemu

Regeneracja po treningu – czy warto?

Regeneracja po treningu jest tak samo ważnym elementem jak sam trening. Ćwiczenia fizyczne obciążają organizm, a brak odpoczynku może prowadzić do przetrenowania i kontuzji. Regeneracja jest niezbędna, aby utrzymać radość z aktywności fizycznej i pozwala cieszyć się

Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu e-dtp.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.