krople z ozonowanym olejem na zespół suchego oka

Czy krople do oczu Ozodrop mogą być bezpiecznie rekomendowane przez farmaceutę zamiast antybiotyku? Część druga.

W pierwszej części artykułu zapoznaliście się Państwo z absolutnie przełomową i innowacyjną formułą, która dzięki swojemu działaniu 3w1 wywraca do góry nogami dotychczasowe sposoby leczenia i profilaktyki infekcji ocznych (więcej na ten temat tutaj). Dzisiaj poznacie Państwo tajniki preparatów, które ją zawierają. Zapoznacie się także z tym, w jakich sytuacjach i jakim pacjentom można, czy wręcz należy je zarekomendować. 

Jakie preparaty zawierają formułę LipozonEye?

Na chwilę obecną w Polsce dostępne są trzy produkty z formułą LipozonEye. Są to krople oczne Ozodrop, chusteczki do higieny okolic oczu i twarzy Ozolid oraz krople Ozodrop GEL. Ozodrop GEL jest szczególnie ciekawy, ponieważ zawiera Kolliphor, czyli związek, który nadaje mu właściwości termożelu. Termożel ma odwrotną charakterystykę temperaturową i w przeciwieństwie do zwykłego żelu wraz ze wzrostem temperatury następuje większe usieciowanie preparatu.

W konsekwencji po zakropleniu do worka spojówkowego powstaje ściśle przylegający do powierzchni oka opatrunek. Powoduje on natychmiastową ulgę od dolegliwości (w przypadku erozji nabłonka lub owrzodzenia rogówki) oraz wydłużenie działania antyseptycznego, wspomagającego regenerację i nawilżającego. Ozodrop GEL to preparat 4w1! (Antyseptyka-Regeneracja-Nawilżenie-Opatrunek)!

czterokierunkowe działanie kropli do 
oczu Ozodrop Gel: antyseptyka, nawilżenie, regeneracja i opatrunek

Czy krople do oczu z LipozonEye mogą być rekomendowane przez farmaceutę bez recepty?

Wszystkie produkty z linii LipozonEye są zarejestrowane w URPL jako wyroby medyczne. Strona formalna to jedno, ale znacznie ważniejsze są takie cechy preparatów, jak ich bardzo wysoka skuteczność, bezpieczeństwo (brak ryzyka rozwoju lekooporności nawet w przypadku pominięcia dawki), wielokierunkowe działanie (Antyseptyka-Regeneracja-Nawilżenie-Opatrunek), możliwość zastosowania nawet u niemowląt czy wreszcie natychmiastowa ulga od dolegliwości (Ozodrop GEL). Czy można sobie wymarzyć lepsze rozwiązanie?

krople do oczu ozodrop i ozodrop gel powinny się znaleźć w każdym domu

W związku z powyższym krople Ozodrop i Ozodrop GEL nie tylko mogą, ale wręcz powinny być rekomendowane w każdej sytuacji, kiedy zgłasza się do apteki pacjent z tak zwanym „czerwonym okiem” (co sugeruje podrażnienie bądź infekcję powierzchni oka), pacjent po urazie czy usunięciu ciała obcego, pacjent po oparzeniu oka itp. Tak naprawdę Ozodrop i Ozodrop GEL powinny być obowiązkowym wyposażeniem każdej domowej i turystycznej apteczki. Rekomendować zakup tych preparatów można każdemu. W szczególności pomocne będą matkom, osobom podróżującym, pacjentom z ciężkim zespołem suchego oka, paniom z tipsami i/lub sztucznymi rzęsami.

Pamiętacie Państwo historię pani Ani i historię pani Gabrieli z pierwszej części materiału wideo? Czy zwróciliście Państwo uwagę na różnice pomiędzy tymi historiami i chcecie się dowiedzieć, co było ich przyczyną? Zapraszam na drugą część materiału wideo. Z pewnością znajdziecie w niej odpowiedzi zarówno na te pytania, jak i inne, zawarte w quizie z nagrodami. Jakie to nagrody? Zapraszam na film!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane

Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu e-dtp.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.