sprzedaż leków w aptekach odnotowała wzrosty w pierwszej połowie miesiąca

Wzrost sprzedaży leków w aptekach w pierwszej połowie grudnia 2021

Firma analityczna PEX PharmaSequence podsumowała wyniki sprzedaży leków w aptekach za pierwsze 15 dni grudnia 2021 r. W stosunku do połowy listopada b.r. wyniki grudniowe wskazują na ogólny wzrost sprzedaży leków o prawie 14%. Jednakże w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego te wzrosty są jeszcze większe i wynoszą 24,4%.

Sprzedaż leków w aptekach w górę

W porównaniu z ubiegłym miesiącem, w grudniu odnotowane zostały wzrosty we wszystkich analizowanych segmentach rynku aptecznego.

Ogólna wartość sprzedaży leków wzrosła o 13,9%, w tym wartość sprzedaży produktów na receptę – o 17%, a wartość sprzedaży produktów, na które recepta nie jest potrzebna – o 10,5%.

Jeżeli odniesiemy się do 15 pierwszych dni grudnia roku ubiegłego i porównamy je do bieżącego roku, to wzrosty są jeszcze większe i wynoszą 24,4%, w tym wartość sprzedaży leków na receptę wzrosła o 18,7%, a wartość sprzedaży leków bez recepty o 31,7%.

Poniżej tabela prezentująca wzrosty sprzedaży na rynku aptecznym w poszczególnych segmentach (źródło : PEX PharmaSequence).

Opracowanie: mgr farm. Ewa Zygadło-Kozaczuk

Polecane

Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu e-dtp.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.