Książeczka dla dzieci Mój brat lub siostra ma nowotwór

,,Mój brat lub siostra ma nowotwór”- przewodnik fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Książeczka “Mój brat lub siostra ma nowotwór” to wyjątkowy przewodnik wydany przez fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.” Jest on skierowany do rodzeństwa chorych dzieci, a także do ich koleżanek i kolegów.  W przystępny sposób przedstawia proces leczenia, a także pomaga rodzicom rozmawiać z dziećmi na temat choroby brata lub siostry. Autorzy mają nadzieję, że książeczka przyczyni się do lepszego zrozumienia problemów z jakimi borykają się dzieci dotknięte chorobą nowotworową oraz do poznania ich codziennego życia.

Firma Nettle miała swój udział przy powstawaniu tej ważnej publikacji. 4 września 2020 Fundacja przekazała wydrukowane egzemplarze przewodnika przedstawicielce firmy. Nettle będzie wspierać Fundację w dalszych działaniach związanych z promocją i dystrybucją tej ważnej publikacji. Dołoży również starań, by dotarła ona do jak największego grona odbiorców, zwłaszcza wśród rodzin i bliskich chorych dzieci.

Przedstawicielka firmy Nettle odbiera książeczki.
Przedstawicielka firmy Nettle odbiera książeczki w siedzibie fundacji.

Wydanie przewodnika jest częścią działań podejmowanych przez fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” w zakresie budowania świadomości na rzecz onkologii dziecięcej i zbiega się w czasie z kampanią „Złotej wstążki” prowadzoną na całym świecie w miesiącu wrześniu. W tym czasie organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne w Polsce i na świecie prowadzą różne akcje na rzecz dzieci chorych onkologicznie. Celem tych akcji jest przybliżenie tematyki nowotworów dziecięcych ogółowi społeczeństwa i zwrócenie uwagi na problemy związane z procesem leczenia oraz te, które pojawiają się po zakończeniu terapii.

Więcej o akcji Złota wstążka można dowiedzieć się na stronie https://www.zlotawstazka.pl.

E-book ,,Mój brat lub siostra ma nowotwór” do pobrania tutaj.

Polecane

Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu e-dtp.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.